Naujienos // Į „Masters of Cheese and more“ visi traukia nebrangaus vyno ir erotiškų sūrių
2017-02-22

Į „Masters of Cheese and more“ visi traukia nebrangaus vyno ir erotiškų sūrių

„Ogmios“ miestelį VMG komanda lanko kone kas mėnesį. Jau, regis, pasidžiaugėme naujai atsidariusiais „La Pasta. Makaronų namais“, susipažinome su skaniaisiais vafliais „Vaflių namuose“. Ir supratome, kad pražiopsojome spalį atsidariusį sūrių, vynų ir alaus tašką – „Masters of Cheese and more“ parduotuvę ir populiarų degustacinių vakarėlių vietą. Su viena jauniausių direktorių Lietuvoje Ieva Martinkute (21 m.) kalbamės apie tai, kokį sūrį iš gausios pasiūlos renkasi kuklieji lietuviai.


Pažiūrėjus į sūriais aprautas lentynas susidaro įspūdis, kad gali kasdien ragauti vis kitą sūrio rūšį ir po mėnesio vis tiek būsi įveikęs tik pusę pasiūlos


Tai ir smagiausia – leisti vėl ir vėl nustebinti skonio receptorius. Juk svarbu ne tik sūrių rūšys, bet ir šalys, iš kurių jie atkeliauja, jos irgi prisideda prie skonių pojūčių kelionės.


IŠ KOKIŲ PASAULIO KRAŠTŲ ATKELIAUJA SŪRIAI?


Kietasis sūris daugiausia keliauja iš Olandijos, minkštasis – iš Italijos ir Prancūzijos, nemažai sūrio atrieda ir iš Anglijos.


TAIGI KOKĮ SŪRĮ MĖGSTA LIETUVIAI? AR JIE MĖGSTA SKONIO EKSPERIMENTUS?


Konservatyvus pasirinkimas: mėgsta kietus karvės pieno sūrius, kuriuos kandant jie maloniai traška burnoje. Antroje vietoje – universalusis bri tipo sūris, pavyzdžiui, „Brie Bons“ (kilogramo kaina – 12,95 Eur). Prie jo daug kas pratę, žino, ko tikėtis, o kai pasakome, kad gali paragauti ir įsigyti ypatingo bri sūrio „Vieux Pane“ (kilogramo kaina – 24,55 Eur), kuris, pagal legendą, valgomas po sekso, susidomėjimas išauga kaip ant mielių (juokiasi). Iš sūrių su priedais itin populiarūs šie: sūriai su šampanu, trumais ir kriaušėmis. Na, jie tikrai labai labai skanūs ir išraiškingo skonio. Ir pakanka nedidelio gabalėlio, kad pajaustum malonumą. Džiugu, kad lietuviai noriai susigundo ir produktais su rožiniu pelėsiu.


KOKIO PRIVENGIA?


Pastebėjome tendenciją, kad mažiau parduodame mėlynojo pelėsio sūrio. Gaila, nes, pavyzdžiui, itin švelnus ir harmoningas mėlynojo pelėsio sūris „Fourme D’Ambert“ (kilogramo kaina – 18,65 Eur), pagamintas iš karvės pieno, yra tikrai tai, ką paragavus norėsis ragauti dar ir dar kartą. Tai vienas seniausiu sūrių pasaulyje,  kuris gaminamas nuo 13 amžiaus Prancuzijoje iki šiol. Gamybos procesas nepakitęs! 


AR TURITE SŪRĮ – ŽVAIGŽDĘ?

„Milner Vermeer“ sūris (kilogramo kaina – 24,30 Eur) atvežamas iš Nyderlandų. Šis sūris – didžiausias parduotuvės „Masters of Cheese“ pasididžiavimas. 2012 m. jis laimėjo pasaulinės klasės sūrių konkurse, kuris vyksta kas dvejus metus JAV. Šis sūris yra gaminamas Šiaurės Olandijoje, kur karvės piene yra daugiausiai kalcio. Kitas – į TOP 50 valgomiausių sūrių pasaulyje patenkantis „Comte“. Puskietis sūris gaminamas iš karvės pieno, o brandinamas šaltose ir tyliose olose.


GIRDĖJAU, KAD LEIDŽIATE RAGAUTI SŪRIUS PRIEŠ JUOS ĮSIGYJANT. AR ŽMONĖS NESIKUKLINA RAGAUTI – TAI KAŽKAM GALI ASOCIJUOTIS SU TURGUMI.


Specialiose parduotuvėse gal ir neįprasta siūlyti ragauti, bet… tik taip galima paskatinti eksperimentui. Taip pat siūlome ragauti tai, ko žmonės bijo paragauti, kad pakeistume jų nuomonę ir nustebintume. Bet tikrai verta! Pavyzdžiui, kai pasakome, kad turime ypatingo sūrio su trumais („Landana“, kilogramo kaina – 18,20 Eur), žmonės reaguoja įvairiai, bet kai paragauja, sako „Norim“. Juokais net praminėme šią rūšį „Grybautojų“ sūriu. Bet kuris žmogus, turintis tokį hobį ir šiaip mėgstantis grybus, lieka sužavėtas.


AR DAŽNAI TENKA PRIE SŪRIO DERINTI IR VYNĄ?


Taip, ir galime tai daryti drąsiai, neišgąsdindami žmonių. Nepersistengiame su antkainiu ir tikime, kad prie geros vakarienės nebūtina vynui išleisti dagiau nei 10 Eur. Toks mūsų požiūris.


KOKS BRANGIAUSIAS JŪSŲ TURIMAS SŪRIS?

„Pecorino Di Rocca“ su kadagių uogomis (kilogramo kaina – 35,95 Eur). Jo dažnai neperka, bet tie, kurie išdrįsta paragauti, džiaugiasi.
Ar jau turite 20 metų?